مهدویت: نماینده ولی فقیه در استان مازندران بر ضرورت نهادینه کردن فرهنگ مهدویت در سطوح مختلف جامعه تاكید كرد.

به گزارش خبرگزاری شبستان، آیت الله نورالله طبرسی، نماینده ولی فقیه در استان مازندران 13 دی در دیدار با ستاد بنیاد مهدویت این استان گفت: امروز نه تنها تکلیف داریم، بلکه وظیفه هم داریم تا به مسئله مهدویت بپردازیم زیرا یکی ازشاخصه های شیعه مهدویت است.

وی با اشاره به اینكه دولت و كارگزان نظام به جلسات دینی و مكتبی توجه ویژه‌ای دارند، تاكید كرد: نهادینه کردن فرهنگ مهدویت در سطوح مختلف جامعه امری ضروری است.

آیت الله طبرسی بیان کرد: توجه به مسائل غدیر، امر به معروف و نهی از منكر و مهدویت از مسائلی است كه كارگزارن دولت به آن اهتمام ویژه ای دارند.

بنابراین گزارش سید علی اکبر طاهایی، استاندار مازندران، نیز در این جلسه از اعلام آمادگی دستگاه های اجرایی این استان برای همکاری با بنیاد مهدویت مازنداران خبرداد.

وی با اشاره به اینكه 300 میلیون ریال اعتبار تا پایان سال جاری برای اجرا و ترویج فرهنگ مهدویت در این استان اختصاص داده شده است، خاطر نشان كرد: یك دستگاه ساختمان به بنیاد مهدویت استان توسط شهرداری ساری در پارك كشاورز ساری اختصاص داده شد.

همچنین حجت الاسلام محمدرضا نصوری، مدیر عامل بنیاد مهدویت استان مازندران نیز در این جلسه گفت: از آنجایی که استان مازندران، استانی ولایی و عاشق ولایت بوده و با داشتن علما و روحانیون، این بنیاد در استان با حمایت همه جانبه نماینده ولی فقیه درمازندران راه اندازی شد و مبلغ 60 میلیون ریال كتاب نیز توسط دبیرخانه هیئت نظارت بر كانون های فرهنگی هنری مساجد مازندران، خریداری و به كتابخانه مهدویت بنیاد مهدویت مازندران اهدا شد.

وی آموزش کوتاه مدت مهدویت پرسنل دولت بر اساس بخش نامه هیئت دولت، آموزش و تربیت مربی طلاب حوزه های علمیه برادران استان، برگزاری نشست های تخصصی و نقد فیلم غرب و مهدویت، آسیب شناسی مهدویت و مدعیان دروغین را از جمله فعالیت های صورت گرفته توسط بنیاد مهدویت استان مازندران برشمرد.