حضرت آیت الله مكارم شیرازی با بیان اینكه وهابیت با ترویج خشونت و نا امن كردن جهان آبروی اسلام را برده است تصریح كردند: از آغاز اسلام تا كنون خطری مانند وهابیت به اسلام ضربه نزده است.
به گزارش پرس و جو به نقل از خبر رادیو معارف، حضرت آیت الله مكارم شیرازی از مراجع عظام تقلید در دیدار با جمعی از مدیران و كاركنان و برنامه سازان شبكه رادیویی معارف، با اشاره به فعالیت سایت های وهابی كه ضد شیعه و اهل بیت فعالیت می كنند بر پاسخگویی به شبهات مطرح شده تاكید كردند و گفتند: لازم نیست شبهات را منتشر كنید بلكه می توانید با استفاده از علما به رد افكار وهابیت بپردازید.
معظم له با اشاره به هجمه گسترده دشمنان در اینترنت و ماهواره ها درنشر فساد گفتند: دشمنان با این هجمه، اخلاق و عقاید جوانان را نشانه گرفته اند و همه ما وظیفه داریم از راه های مختلف برای جذب جوانان سرمایه گذاری كنیم.
حضرت آیت الله مكارم شیرازی راه اندازی این رادیو را یكی از افتخارات جهان تشیع پس از پیروزی انقلاب اسلامی عنوان كردند و گفتند: "این رادیو یكی از نقاط مثبت و روشن صدا و سیماست."
معظم له خطاب به مسولان این رادیوافزودند: مردم به این رادیو علاقمند هستند و از آن استقبال می كنند و به همین خاطر شما باید دلگرم باشید و بدانید كه كارتان نتیجه بخش بوده است.
ایشان با اشاره به تاكید اسلام بر كیفیت در برابر كمیت خاطر نشان كردند: متاع خوب، نیازمند عرضه خوب است و به ویژه در مسائل معنوی باید برای جذب افراد كیفیت متاع خود را بالا ببرید.
حضرت آیت الله مكارم شیرازی با اشاره به این که غربی ها برای اهداف مادی خود اهمیت زیادی قائلند افزودند: اما مهارت رادیو معارف باید این باشد كه ارزش ها معنوی وجاذبه ها را به طور هم زمان حفظ كند.
استاد عالی حوزه علمیه قم با بیان اینكه رعایت این دو ویژگی در ساخت برنامه ها امری شدنی است افزودند: سریال ها و فیلم هایی كه درباره شخصیت پیامبران و امامان ساخته می شود نمونه ای از پیوند ارزش ها و جاذبه هاست ولی متاسفانه گاه در بعضی از فیلم ها یا سریال ها ارزش ها فدای جاذبه ها شده که صدا و سیما باید جبران نماید.
در ابتدای این دیدار حجت الاسلام و المسلمین لطفی نیاسر مدیر شبكه معارف در گزارشی به بیان فعالیت های جاری و برنامه های جدید این شبكه پرداخت.