دکتر اسماعیل شفیعی سروستانی، مدیر مؤسسه موعود در برنامه تا جمعه ظهور پیرامون مباحث روز اسلام و مهدویت گفت: وهابیون شیعه‌ستیز برای مقابله با خیزش بزرگ مستضعفان و ایجاد شبهه و سؤال در میان جوانان چهل هزار سایت در اختیار دارند در حالی که از میان دویست و پنجاه میلیون سایت اینترنتی در جهان تعداد سایت های فارسی زبان از ده هزار سایت فراتر نمی‌رود.
به گزارش پرس و جو، وی تصریح کرد: تنها در یکی از سایت‌های این مجموعه که توسط یکی از شاهزاده‌های صعودی حمایت می‌شود بیست و هشت هزار کتاب ضد شیعی جا داده شده است. در ایران پرمخاطب‌ترین سایت‌های فرهنگی و مذهبی نه تنها دولتی نیستند متأسفانه از کمک‌‌ها و حمایت‌های جدی دولتی هم بی‌بهره‌اند.

شفیعی سروستانی افزود: دیگر زمان گفت‌وگو با مردم تشنه معنویت و اسلام در جهان با شیوه قرن هشتمی نیست و کاملا این روش منسوخ شده است. جهان هم مستعد تحول بزرگ است و مستضعفان جهان هم چشم به راه طلایه سپاه رهایی‌بخش‌اند. به همین خاطر است که جان این مردم مستضعف با شنیدن صدای خوش موذنی بی‌تابی می‌کند و خود را به زلال مسجد ‌می‌رساند.
مدیر موسسه موعود اذعان کرد: آگاهی مردم از اخبار و معارف حقیقی است که در فراز و فرودها آن را در امان نگاه می‌دارد. مؤمنین، مساجد و ادعیه میخ‌های محکمی هستند که نگهبان زمین و مردم از بلایا و آفت‌ها هستند، در حالی که متولیان مساجد در مناطق مختلف حتی تلاش نمی‌کنند اذان صبح را از طریق بلندگو در مساجد پخش کنند. همه روز اخبار بسیاری پیرامون حضور فرقه‌های نوظهور و تجدید یافته به دست می‌آید که جان جوانان را نشان گرفته است. از سوی مقام معظم رهبری و عموم مراجع درباره ضرورت توجه به این فتنه سخن به میان آمده و دستور لازم صادر شده است. با این حال کدام سازمان‌ یا نهاد متکفل امر سامان دادن به محققان و پژوهشگران، کشف شبهات، تدارک پاسخ‌های مناسب و ارایه الگوهای سالم فرهنگی، اسلامی و شیعی شده‌اند.
شفیعی سروستانی تصریح کرد: تنها نمی‌توان از نقصان و سستی در اعمال تعدادی جوان صحبت کرد چرا که آنان آفت زده‌اند و شکار می‌شوند جهان در حال تحول بزرگ است و در این شرایط هنگامی که مردم جهان متقاضی‌اند و طلب می‌کنند و معنا را از ما و سرزمین‌های اسلامی طلب می‌کنند نمی‌توان کوتاهی کرد و با دستگاه‌های نخ‌نمای گذشته پاسخگو شد، قطعا باید در این‌باره اقدمات جدی صورت گیرد، در غیر این صورت که تنها پاسخگوی جوانان خود نخواهیم بود بلکه از این فرصت کسانی سوء استفاده خواهند کرد که مساجد را از اندیشه‌های مخلوط پر خواهند کرد.
وی اذعان كرد: اخیرا یک موسسه تحقیقاتی مستقر در واشنگتن با انتشار گزارشی از روند رو به رشد اسلام در مناطق جنوب صحرای بزرگ آفریقا که معروف به آمریکای سیاه است خبر داده که نتایج نظرسنجی‌ها و بررسی‌های این مؤسسه تحقیقاتی آمریکایی نشان می‌دهد که از دسامبر ۲۰۰۸ تا آوریل ۲۰۱۰ در نوزده کشور آفریقایی تعداد مسلمانان به شکل چشم‌گیری رشد کرده و طبق گزارش اعلام شده از سال ۱۹۰۰ تا آوریل سال جاری تعداد مسلمانان آفریقا از یازده میلیون به عدد ۲۰۰ و سی و چهار میلیون نفر ارتقاء پیدا کرده است که این رقم، رقم بزرگی است. قابل ذکر است که مسلمانان در مناطق شمالی آفریقا و مسیحیان در مناطق جنوبی زندگی می‌کنند.
شفیعی سروستانی خاطرنشان کرد: بی‌دلیل نیست که دستگاه امنیتی انگلیسی، آمریکایی و اسراییلی در کنار دستگاه‌های امنیتی سایر کشورها مثل ژاپن موضوع گرایش به اسلام و نو مسلمانان را نه تنها به شکل جدی رصد می‌کنند بلکه مشکلاتی را هم برای آن ایجاد می‌کنند. من همواره احساس امنیت را بزرگ‌ترین بلای مسلمانان مخصوصا پیروان اهل بیت علیهم اسلام می‌دانم. چطور ‌می‌شود نقصان در امر تبلیغ و به موازات آن حجم بزرگ حملات علیه مسلمانان و به ویژه شیعیان را دید اما برای رفع نواقص و سرعت بخشیدن به فعالیت‌ و افزایش کیفیت اقدام نکرد