«هاشم اعتمادی» با دستی مجروح در منطقه عملیاتی كربلای پنج به طرف خط مقدم به راه افتاد. در بین راه با «مجید سپاسی» با ارائه اطلاعات استراتژیك، به این نتیجه رسیدند كه منطقه باید تا جایی كه به اروند منتهی می شود و در طول جاده آسفالت است، از وجود نیروهای عراقی پاك سازی شود. با اجرای طرح، منطقه درگیری لحظه به لحظه، گستردگی بیشتری می یافت و ...

و تاریكی همه جا را در خود فرو می برد. تشخیص منطقه خودی و غیرخودی سخت شده بود، ما با اطمینان از پاك سازی شدن منطقه، پشت یك جیپ پناه گرفتیم تا طرح را دوباره مرور كنیم كه اعتمادی و فرد دیگری برای شناسایی محل از جمع مان جدا شدند و لحظه ای بعد تیربار عراقی كه در جریان پاك سازی منطقه منهدم نشده بود، به سمت ما شلیك كرد. تیربار را خاموش كردیم. مجید سپاسی در جست وجوی اعتمادی در آن تاریكی و گرما بر زمین دست می كشید كمی آن طرف تر پیكرش را پیدا كرده، صدا زد: «هاشم، هاشم، بلند شو، تو را به خدا جواب بده.» اصابت گلوله بر چشم راست هاشم صورتش را خون آلود كرده بود و دست راستش هم مجروح شده بود ناگهان درد سراپایش را فرا گرفت و بی اختیار زمزمه كرد: «یا قمر بنی هاشم(ع)»
راوی: همرزم شهید هاشم اعتمادی
اسفند ماه سال 1341 در روستای «سنگر» از توابع استان فارس، نوزادی متولد شد كه او را هاشم نامیدند. دوران طفولیت و كودكی را سپری كرد و دوران ابتدایی را با كسب رتبه شاگرد ممتازی به اتمام رساند. برای ادامه تحصیل همراه خانواده به روستای «حرایجان» در شیراز رفت و دوران دبیرستان را همزمان با اوج گیری انقلاب اسلامی شروع كرد. وی در دبیرستان و در سطح شهر، پا به پای مردم و همراه پدر و برادرش در مبارزات شركت كرد. با پیروزی انقلاب اسلامی به زادگاهش برگشت و فرماندهی كمیته مبارزه با اشرار منطقه را بر عهده گرفت. با شروع غائله كردستان برای مبارزه علیه دشمن عازم منطقه غرب شد و پس از مدتی، مسئول واحد عملیات و اطلاعات تیپ المهدی(عج) شده و برای آزادسازی شهرهای كردنشین و پادگان حاج عمران مسئولیت یكی از محورهای عملیاتی را بر عهده گرفت. «اعتمادی» با شركت در عملیات والفجر 2 در منطقه حاج عمران از ناحیه پای راست مجروح شد. او پس از بهبودی در سال 1362 با دختری مومن و پاكدامن پیمانی آسمانی بست و پس از ازدواجش دوباره پای در صحنه پیكار نهاد. در عملیات كربلای4، مجدداً مجروح شد، اما پس از دو روز مرخصی به جبهه بازگشت. در عملیات كربلای5 مسئولیت یكی از محورهای عملیاتی را بر عهده داشت و سرانجام در تاریخ (25/10/65) هدف گلوله های دشمن قرار گرفت و از فراز زمین شلمچه به آسمان لایتناهی اوج گرفت.برچسب ها :
لحظه آخر زمزمه كرد یا قمر بنی هاشم(ع) ,  قمر بنی هاشم(ع) ,  لحظه آخر زمزمه كرد ,